Lähikuvassa Innovestor

Pohjoismaiden johtava kasvuyritysten asiantuntija

Pohjoismaisten kasvuyritysten potentiaali on valtava. Olemme olleet mukana rakentamassa sitä alusta alkaen. Lue lisää täysin ainutlaatuisesta kasvuyhtiöekosysteemistämme!

Toimitusjohtajan tervehdys

Unelmat toteutuvat

Joka päivä joku keksii uuden liikeidean, jonka pohjalle voidaan rakentaa nopeasti kasvava yritys. Tyypillisesti siihen liittyy oikea ajoitus sekä uuden teknologian ja/tai liiketoimintamallin yhdistäminen sellaisella tavalla, joka luo merkittävää kilpailuetua. Se mitä ideoinnin jälkeen tapahtuu on kuitenkin ratkaisevaa. Paraskin idea vaatii toteutuakseen kirkasta fokusta, hyvää toimeenpanoa ja ripauksen onnea. Oma visioni on tarjota jokaiselle kunnianhimoiselle yritykselle paras mahdollinen kasvuympäristö. Siksi kehitämme jatkuvasti omaa ekosysteemiajatteluamme, joka yhdistää niin kasvuritykset, sijoittajat kuin kumppanitkin parhaalla mahdollisella tavalla. Tervetuloa mukaan Innovestoriin!

Tommi Äijälä
CEO, Innovestor

Mission

Nordic source

Me yhdistämme, kanssasijoitamme ja autamme yrityksiä kasvuun

The Nordic source on ekosysteemi, jonka tavoitteena on auttaa kasvuyrityksiä pääsemään tavoitteisiinsa. Mukana ovat parhaat sijoittajat, kasvuritykset ja kumppanit. Mallimme tarjoaa ainutlaatuisen kasvuympäristön, rahoituksen ja verkostot, joita kaikkia tarvitaan vision muuttamiseksi reaalimaailman menestystarinaksi.

Tiimi

Tommi Äijälä

CEO & Co-founder

+358 50 364 1825
tommi.aijala@innovestor.fi
LinkedIn

Wilhelm Lindholm

Partner, Chief Investment Officer

+7 926 0398489 / +358 40 5811051
wilhelm.lindholm@innovestorgroup.com
LinkedIn

Ilona Teräkivi

Partner, Legal Affairs & Compliance

+358 50 369 7127
ilona.terakivi@innovestor.fi
LinkedIn

Mikko Rautiainen

Head of Back Office

+358 50 570 5985
mikko.rautiainen@innovestor.fi
LinkedIn

Päivi Ihme

Partner, Director of Investor Relations

+358 40 5865627
paivi.ihme@innovestor.fi
LinkedIn

Aleksi Huhta

Investment Manager

+358 44 265 7722
aleksi.huhta@innovestor.fi
LinkedIn

Aleksi Kallio

COO, Institutional Clients, Debt Capital Markets, Venture Investments

+358 50 506 5067
aleksi.kallio@innovestor.fi
LinkedIn

Sari Matikainen

Director of Administration

+358 40 577 9774
sari.matikainen@innovestor.fi
LinkedIn

Mika Palsinajärvi

Investment Manager

+358 43 825 0494
mika.palsinajarvi@innovestor.fi
LinkedIn

Anna Koponen

Head of Marketing

+358 400 700 194
anna.koponen@innovestor.fi
LinkedIn

Petri Laine

Managing Partner, Innovestor Ventures

+358 400 909 447
petri.laine@innovestorventures.com
LinkedIn

Hannu Jungman

Partner, Innovestor Ventures

+358 45 124 8870
hannu.jungman@innovestorventures.com
LinkedIn

Janne Juhola

Partner, Innovestor Ventures

+358 40 756 6687
janne.juhola@innovestorventures.com
LinkedIn

Myron Seto

Senior Advisor, Innovestor Ventures

+358 46 942 1916
myron.seto@innovestorventures.com
LinkedIn

Tommi Bergström

Analyst, Innovestor Ventures

+358 400 742121
tommi.bergstrom@innovestorventures.com
LinkedIn

Neuvonantajat

Pekka Viljakainen

Entrepreneurship, Leadership

LinkedIn

Kai Öistämö

Technologies, Innovations

LinkedIn

Antti Suhonen

Capital Markets, Financial Institutions

LinkedIn

Ota yhteyttä

Yhteystiedot

Helsinki

+358 10 3233 880
info@innovestor.fi
Aleksanterinkatu 46 C
00100 Helsinki, Finland

Stockholm

+46 70 3727329
info@innovestor.se
Birger Jarlsgatan 31
11145 Stockholm, Sweden

Moscow

+7 926 0398489
info@innovestor.fi
Trekhprudny per. 9 bld 1
123001 Moscow, Russia